top of page

HURDAHANE PRENSİPLERİ

Yaşam alanlarınıza çözüm üretirken 6 temel prensip üzerinden ilerliyoruz. Geleneksel ahşap teknikleri ile, masif ahşaba şekil verirken kaynakları koruyor ve ekoloji üretime atölye olarak destek oluyoruz.

HurdaHane Prensipleri.jpg

1 MASİF AHŞAP

Mobilyalarımız doğallığı, rengi ve yapısı ile mobilya yapımına uygun,   masif ahşaptan üretilir. Üretim sürecinde geçtiği tüm işlemlerde ahşabın doğal yapısı ortaya çıkartılır ve korunur.

Masif doğal ahşap masa ayağı. Ahşap dokusu.
Masif doğal ahşap şifonyer. Yatak odası dekorasyonu ve ahşap tasarımı.

2 EKOLOJİK ÜRETİM

Masif ahşap doğal yapısında, yapıştırıcı ve zararlı kimyasallar içermez. Üretim sürecinde tüketilen enerji fabrikasyon malzemelere göre daha düşüktür. Masif ahşabın kullanımı ile çevreye ve insan sağlığına (yapım aşamasında olduğu kadar kullanıldığı süre boyunca da)  zarar vermeyen çözümler üretilir.

3 GELENEKSEL AHŞAP TEKNİKLERİ

Geleneksel ahşap işleme teknikleri, masif ahşabın yapısına uygun, uzun ömürlü, sağlam, sürdürülebilir detaylar üretmektedir. Ustalarımızın hafızalarında ve ellerinde yaşayan bu gelenekler, malzemenin ve mobilyanın yanında toplumsal bir sürdürülebilirlik de sağlamaktadır.

Doğal ahşap masa ayak detayı. Geleneksel teknikler.
Doğal Ahşap dokusu. Masif ahşap dresuar detayı.

4
KAYNAKLARIN        KORUNMASI

Doğal kaynaklarımızın hızla tükendiği bu dönemde, doğayı korumak için üretim firelerini azaltıyor ve israf edilen malzemeyi en aza indiriyoruz. Artan malzemeleri atölye içerisinde üretime yardımcı kalıp ve aletlerimiz üzerinde değerlendiriyoruz.

5 TEMİZLENEBİLİRLİK

Ürünlerimiz, evinizdeki evcil hayvanlara ve temizlik robotlarına uygun ölçüler ve malzemeler ile tasarlanır. Silinebilir ve leke tutmayan yüzeyler elde edilir.

Masif doğal ahşap koltuk ve dresuar. Ahşap çekmeceli konsol.
Doğal ahşap dokusu. Masif ahşap yemek masası.

6 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

HurdaHane’nin teknikleri ve malzemeleri ile üretilen mobilyalar gerektiğinde tamir edilebilir, kullanılan cilalar ve vernikler leke tutmaz ve yenilenebilir. Ağaçlar ancak kül olduğu zaman ömrünü tamamlar.

bottom of page