top of page

Acerca de

825A0BB4-4DDB-467F-A159-B2F449670B7D_1_105_c.jpeg

SIK SORULAN SORULAR

Tasarımlarımız ve çalışma prensiplerimiz ile ilgili merak ettiğiniz soruları cevapladık. Öğrenmek istediğiniz diğer konular için bizimle iletişime geçin!

S1. Çalışma Şekliniz Nedir?

Merhaba, tüm ürünlerimizi kişinin istek ve ihtiyaçlarına ve mekanın gereksinimlerine göre tasarlıyor ve üretiyoruz. Hazır, stoklu veya standart ürünümüz yoktur. Randevu oluşturmadan önce, profilimizden beğendiğiniz ürünleri gönderin, bilgi mesajlarını iletelim. Böylece, masif ve özel üretim maliyetlerimiz hakkında genel bir fikir vermiş oluruz. Daha sonra maliyet bandımız sizin için uygunsa, size özel çözümler için 2 seçenekle ilerliyoruz:

 

1.si ölçü ve fotograf/videolar ile sizin bize randevulaşarak gelmeniz,

2.si bizim size gelerek yerinde değerlendirip mimari danışmanlık vermemiz (İstanbul içi) Bizim gelmemiz daha verimli ve doğru seçenek ancak ayırdığımız vakit için sembolik bir bedel alıyoruz. Her ikisi sonucunda da size ve mekanınızın gereksinimlerine özel çözüm ve  tasarımlar için teklif hazırlıyoruz.

S2. İç mekan projesi yapıyor musunuz?

Evet! Mimar Seda Dedeoğlu Sezer liderliğinde, mimari mesleki tecrübemizi, tasarımın her ölçeğinde kullanıyoruz. HurdaHane prensiplerine dayanan iç mekan projeleri tasarlıyor ve üretiyoruz. Proje bedeli ise verilecek hizmetin niteliğine göre farklılık göstereceğinden, daha detaylı bilgi için, info@hurahane.com adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

​S3. Şehir veya ülke dışına ürün gönderiyor musunuz?

Gerek yurt içi, gerek yurt dışı gönderimlerimiz sürekli oluyor. Ancak nakliye kısmını genellikle müşterilerimiz çözüyor. Evinize bütün girebilecek, montaj gerektirmeyecek ürünler tek parça olarak, ambar yolu ile adrese gönderilebiliyor. Çok adetli ürün gönderimi olacaksa özel nakliyemizi ayarlayabiliriz. Yerinde montaj bedeli karşılandığı takdirde, şehir dışı montajlarımızı da gerçekleştirebiliyoruz.

​S4. İnstagram'da ürünlerinizi nasıl inceleyebiliriz?

Paylaşımlarımızı ve ürettiğimiz mobilyaları instagram üzerinden #hurdahane_ masa, #hurdahane_ yatak gibi etiketlerle filtreleyerek inceleyebilirsiniz.

​S5. Ürünleriniz standart mı yoksa istediğimiz ölçü ve model mümkün mü?

Mobilyalarımızı tasarlarken standart ölçü ve modeller üzerinden ilerlemiyoruz. Bir koleksiyon üzerinden seri üretim şeklinde çalışmıyoruz. Her ürün, mekanınızın gereksinimlerine göre tasarlanırken aynı zamanda ihtiyaçlarınıza ve zevkinize göre şekil alıyor. Yaşam biçiminizden, özel koleksiyonlarınıza kadar tüm veriler son tasarım üzerinde etkili oluyor. Bu sayede her mobilya ve çözüm kişisine, yani size ve mekanına özel ve tek üretiliyor. 

​S6. Ürünlerinizde hangi ağaçları kullanıyorsunuz?

Tasarımlarımızı üretirken mobilya üretimine uygun olan meşe, ceviz gibi sert ve şık ağaçları tercih ediyoruz. Malzemeleri müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve mekanın gereksinimlerini göz önünde bulundurarak seçiyoruz. Çam ve Ladin gibi yumuşak ağaçların aksine mobilya yapımına daha uygun olan meşe, mobilyaların uzun ömürlü ve şık olmasını sağlıyor.

​S7. Mobilyalarınızın hepsi budaklı mı?

Biz, ahşabın en doğal halini seviyoruz. Bize göre, ahşabın dokusu ürüne eşsiz bir karakter katıyor. Müşterilerimizin zevkine göre daha sade ve homojen dokulu veya daha renkli ve budaklı ağaçları özenle seçerek istediğiniz renk ve dokudaki yüzeyleri oluşturabiliyoruz.

S8. Son yüzey uygulamalarınız nelerdir? Masama su dökülürse ne olur?

Son yüzey uygulamalarımızda, Hollanda, Almanya ve İtalya'dan markaları tercih ediyoruz. Dünyanın tercih ettiği en kaliteli, sağlığa ve çevreye zararsız su bazlı ve yağ bazlı ürünler kullanıyoruz. Kullandığımız koruyucuları, suya, uv ışınlarına, yağ ve içki gibi zorlu lekelere karşı test ederek seçiyoruz. Ahşabın gözenekli yapısı sebebi ile hiç bir sıvıyı mobilyanızın üzerinde uzun süre bırakmamanızı tavsiye ediyoruz. Lekelerden ve darbelerden endişe duymadan HurdaHane mobilyalarınızı uzun yıllar kullanabilirsiniz.

S9. Malzeme olarak MDF ile çalışıyor musunuz?

Yoğun şeklide olmasa da, bazı mobilyalar ve tasarımlarda daha hafif ve ekonomik çözümler için doğal ahşap kaplama, mdflam çeşitlerini ve kontraplak gibi hazır malzemeleri de kullanıyoruz. 

 

S10. Hayvan dostu mobilyaların özellikleri nelerdir?

Mobilyalarımızı tüylü dostlarımızla hayatı kolaylaştıracak şekilde tasarlıyoruz. Silinebilir ve tüy tutmaz yüzeyler ile robot süpürgeye elverişli tasarımlar yapıyoruz. Evcil hayvanlarımız en çok kanepeleri testten geçiriyor. Kanepelerimizi ahşap gövdeli tasarlıyor, kumaşlarımızın değiştirilebilir ve yıkanabilir olmalarına özen gösteriyoruz. Kullandığımız yüzey koruyucuları ise insan ve hayvan sağlığına zarar vermiyor. Müşterilerimizin talep doğrultusunda mobilyalarımızın konumundan yüksekliğine kadar birçok parametresini, evcil dostlarımızın evin içerisindeki alışkanlıklarına ve hareketlerine göre tasarlıyoruz.

S11. Koltuklarınızda hangi tip sünger ve kumaşları kullanıyorsunuz?

Koltuk ve diğer tüm minderlerimizde yüksek yoğunluklu 35 DNS sünger kullanıyoruz. Döşeme için kumaş seçiminde ise kartelalarımızdan seçebilir veya kendi kumaşınızı getirebilirsiniz. 

S12. Hurdahane ürünlerinin diğer mobilyalardan farkı nedir? Fiyatlandırma politikanız neye bağlıdır?

Fiyatlarımızı, malzeme ve işçilik maliyetlerimiz belirliyor. En makul fiyatı verebilmek için kaliteden ödün vermeden elimizden gelenen iyi fiyatlanlandırmayı yapıyoruz. İşçiliğimiz ve malzeme kalitemiz konusunda iddialıyız. Geleneksel tekniklerle, olması gerektiği gibi geçme detayları ile evladiyelik ürünler üretiyoruz. Kişiye ve mekana özel ve tek üretim yapıyoruz dolayısıyla seri üretim ürünlerle kıyaslanmayacak kadar kalite ve maliyet farkı oluşuyor.

Diğer Sorularınız İçin Bizimle İletişime Geçin

  • Facebook
  • Instagram

İlginiz için teşekür ederiz! En kısa zamanda size geri dönüş yapacağız.

bottom of page